Hizmetlerimiz

Web Yazılımı

Günümüzde herkes neredeyse her an bir işi çıktığında bir konu hakkında fikir veya sıkılıp zaman geçirmek için internet kullanmaktadır. İnternette her gün gelişen ve önem bakımından önemi her gün git gide artmaktadır. Artmasını sebebi ise de sitenin arka planda yazılan kod dilinin her geçen gün gelişip yeni bir yazılımın ortaya çıkmasıdır. Sitede herkesin tasarımın elle yapıldığını sanmış olsa da arka planda çalışan kodların sitenin tasarımı bakımından büyük bir önemi bulunmaktadır. Sizlerde sitelerin arka planında çalışan bu kodları merak etmiş olabilirsiniz. Bu kodlar genellikle şu gibi .Net , ASP, PHP, Java Script, Flash ve benzeri kodların birleşimi ile siteleri ortaya çıkaran kodlardır.

Bugün sizlere web yazılımının detaylarını ve site tasarımında bulundurduğu katkıları konusunda bildiklerimizi bu yazımızda sizler ile paylaşacağız. Öncelikle web yazılımı sayesinde günümüzde alışveriş siteleri, sosyal ağlar ve daha birçok içerikte olan siteler web yazılımı sayesinde yapılmaktadır. Eğer bir internet sitesinde gezebiliyorsanız bu sitenin arka planında yazılı olan web yazılımı sayesindedir. Her geçen gün gelişen teknolojiden dolayı web yazılımı da bu yeniliklerden etkilenip kendini geliştiren web tasarımı bilgisayar yazılımcılar sayesinde günümüzde birçok etkileyici sitelerde gezme, eğlenme ve vakit geçirme imkanı buluyoruz. Sizlerde her gün internette vakit geçirdiğiniz sitelerin arkasında yer alan oldukça fazla ilgi çekici olan kod dillerinin birleşimi ile ortaya çıkan web yazılımı hakkında bilgi sahibi olmak için Prasoft ekibi ile iltişime geçebilirsiniz. Prasoft ekibi sizlere hem web yazılımı inceleme hemde web yazılımı hakkında bilgilerini paylaşıp sizi bu alanlarda bilgilendirmiş olacak.

Sitelerde hep ön yüzü görürsünüz ama asıl mesele sitenin arka yüzüdür. Sitenin çalışmasını sağlayan bu kısım site için oldukça fazla önem arz etmektedir. Sitenin tasarımı sadece siteyi ziyaret eden kişinin gördüğü sitenin tasarımı, logosu ve kişinin siteye girdiği tüm içerikler sitenin tasarımıdır. Diğer sitenin tüm kısımları ise sitenin arka planında yer alan kodlar ile dizayn edilmektedir.

Siteyi kullanan kişiler bu kod kısmı görmedikleri için nasıl bir önem ve çalışma sonucu hazırlandığı hakkında bilgi sahibi değildirler. Kullanıcı sitenin arkada çalışan yazılım hakkında birkaç araştırma yapar ise web yazılımın ne kadar denetim ve kontrolden geçerek her gün kullandıkları web sitelerin ne kadar zor aşamalardan geçip yapıldığını fark ederler. İlk yıllar oldukça basit yazılan kodlar ile sitelerin çoğu basit bir arayüze sahiptiler daha sonraki yıllar ise e-ticaret ve banka sitelerin yanı sıra sosyal medya içerikli sitelerde gelişen yazılım sayesinde bu gün halini alan web yazılımı oldukça fazla kullanılan ve çok fazla yazılım programa diline sahip olmuştur.

 

Web Yazılımı Dilleri

.Net , ASP, PHP, Java Script, Flash ve benzeri web yazılımı ve günümüzde var olan siteleri oluşturan ve mutlaka arka planda çalışacak olmalı kodlardır. Bu kodlar sayesinde günümüzde birçok site ve siteler var olmaktadırlar. Sizlerde bu kodları çok iyi bildiğiniz taktirde çok iyi bir web sitesi tasarlayabilecek kapasitede olup istediğiniz şekillerde hayalinizdeki web siteyi yapabilecek düzeydesinizdir. Ayrıca eğer sitenize bir hosting ve domain satın almak istiyorsanız bir hosting ve domain satan bir yerden hosting ve domain almalısınız sitenizin yayınlanmasın için.

 

Web Yazılımı ile Kurulabilecek Sayfalar

Gezdiğiniz veya vakit geçirdiğiniz yerleri herkes ile paylaşmak isteyebilirsiniz yada sizde yeni yeller keşfetmek isteyebilirsiniz bu yüzden bir blog sayfası yapabilirsiniz. Pazar yeri ve para kazanmak için bir E-ticaret sitesi kurmak oldukça sizin için iyi bir fikir olabilir. Oyun veya Mobil uygulamalı oyunlar yapmak hem keyifli hemde eğlenceli olabilir. Sizde web yazılım hakkında daha çok bilgi sahibi olamak için Prasoft'tu takipte kalın.

Prasoft Ayrıcalıklar Dünyasına Hoşgeldiniz.

Prasoft olarak amacımız siz değerli müşterilerimize herzaman pratik çözümler sunmak olmuştur.